Jak vyrábíme roušky

Nejsme žádní profíci, ale i tak se snažíme do tohoto světa přinášet aspoň něco dobrého a pomáhat, jak jen můžeme. Jelikož máme k dispozici šicí stroj a naše Eve na něm již leccos zvládne, rozhodli jsme se, že se s Vámi podělíme o výrobní proces našich roušek. Třeba Vás to inspiruje a pokud máte také doma nepoužitý šicí stroj, tak se rozhodnete jej vyndat a třeba ušijete svou první roušku také. :)

Nejdříve nakreslení šablony

S pomocnicí, jako je ta naše, to jde jedna báseň. :)

Výroba roušek na PADAWAN.cz

Nastřihání látky

Nejzdlouhavější, nejpiplavější a za nás asi nejméně zábavný krok v celém procesu. Ale výsledek stojí za to, takže jdeme na to!

Výroba roušek na PADAWAN.cz

Sešití šňůrek

Zlepšujeme se každý den!

Výroba roušek na PADAWAN.cz

Sešití látek do tvaru ústenky (roušky)

Přichází na řadu ta nejzábavnější část (tedy aspoň Eve tvrdí, že jí to baví, tak jí to budeme věřit) a to sice sešití látek. Je to naše šikovné děvče!

Výroba roušek na PADAWAN.cz

Provlečení šňůrek do okrajů roušky

Do připravených okrajů roušky se vloží šnůrky, bez kterých by rouška na hlavě prostě nedržela. :)

Výroba roušek na PADAWAN.cz

Hotové roušky čekající na potisk

Používáme 100% kvalitní bavlnu celkem tří barev. Černé, černošedé a barevné. Výběr roušky ke konkrétní objednávce je náhodný, pokud však opravdu preferujete nějakou barevnost, napište to do poznámky k objednávce a jistě to při expedici skladník zohlední. :)

Výroba roušek na PADAWAN.cz

Potisk loga Padawan

Finální krok je potisknutí našeho loga Padawan na roušky, které se pak již jen zabalí do sáčku a putují s objednávkami k Vám. Při této aplikaci projde rouška teplotou 170°C v tepelném lisu na vysoký přítlak.

Výroba roušek na PADAWAN.czVýroba roušek na PADAWAN.cz

Hotová rouška i s potiskem

Výsledek prostě stojí za to. Jsme v tom společně a společně to dáme!

Výroba roušek na PADAWAN.cz

Důležité info

Pracovní prostředí je vydezinfikováno a ve finálním kroku používáme k aplikaci ochranné rukavice. Při zažehlení projde látka teplotou 170°C. I tak doporučujeme před prvním použitím roušku vyprat dle pokynů, které tiskneme na papír a přikládáme ke každé objednávce.

O údržbě roušky jsme se více rozepsali v našem článku zde

 

x

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení