DÁREK ZDARMA - Rouška PADAWAN

Značka: Padawan

Již možno objednat pouze samostatně. Výroba trvá cca tři pracovní dny.

Mějte, prosím, na paměti, že pouze nošení roušky pro prevenci nestačí! Důležité je heslo - moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě.

  • Roušky se NIKDY nedotýkejte jinde, než ze strany (u šňůrek)
  • Roušku měňte každou hodinu, případně ihned, jak začne být vlhká
  • Nenoste jí zbytečně ve chvílích, kdy to není potřeba (v autě, doma apod.)
  • Ideální je mít u sebe v zásobě alespoň jednu náhradní roušku pro všechny případy
  • Roušku po použití vyperte na 90°C, případně přežehlete

Více info v detailním popisu produktu níže.

Společně to zvládneme!

Dostupnost Na dotaz - kontaktuje nás
Kód: DAREKROUSKA
249 Kč
DÁREK ZDARMA - Rouška PADAWAN
Značka: Padawan

Mějte, prosím, na paměti, že pouze nošení roušky pro prevenci nestačí! Důležité je heslo - moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě. I podomácku vyrobená rouška klidně z bavlněného trička velmi efektivně chrání okolí před vykašlanými infekčními částicemi. Zatímco lidé bez roušky vykašlali podle studií v průměru 200 infekčních kapének, lidé s vlastnoručně vyrobenou rouškou pouze 43. Samozřejmě záleží i na kvalitě bavlny a hustotě látky. Bavlněná rouška tedy může zachytit téměř 80 % všech vykašlaných infekčních částic, čímž ji lze téměř srovnat s rouškou chirurgickou, která jich zachytí až 85 %.

Při filtraci nejmenších infekčních částic už se rozdíl v účinnosti mezi chirurgickou a doma vyrobenou rouškou o něco zvyšuje. I přesto je však rouška vyrobená z bavlny stále schopna odfiltrovat přibližně 70 % částic o velikosti průměrné bakterie.

Sterilizace

Nejjednodušším způsobem, jak roušku sterilizovat, je vyvaření. Nechte vodu s rouškami projít minimálně 5 minut varem a usušte. Roušky lze samozřejmě i prát odděleně v pračce a to na 90°C. Roušky je pak ideální ještě vyžehlit, ideálně párou. Pokud nemáte parní žehličku, pak alespoň na nejvyšší stupeň po dobu 5 minut.

Před manipulací s rouškami je vhodné mít vždy vydezinfikované ruce a snažit se dotýkat pouze okrajů roušky, co nejméně sahat na střed a přední části ústenky. Nezapomeňte, že by takto vysterilizované roušky měly být uchovány na místě, které předtím vydezinfikujete. Ústenka by se měla ideálně měnit každou hodinu, zejména pokud se pohybujete mezi větším množstvím lidí.

Vyměnit by se měla i v okamžiku navlhnutí. Přestože rouška virus 100% nezastaví, omezí šíření kapének s virem. Nosit roušku, ať už jakoukoliv, má tedy opravdu smysl!

Poznámka pod čarou

Roušky šijeme ve svém volném čase, nejsme žádní profíci, ale již jsme zásobili desítkami roušek veterinární kliniku na Stodůlkách, naše kurýry, slečny na depu Zásilkovny, rodinu i přátele. Věříme totiž, že když si budeme navzájem pomáhat, jak to jen jde, tak to společně zvládneme a třeba se jako civilizace posuneme po skončení této pandemie lepším směrem, Proto prosíme o shovívavost, pokud nebude rouška sedět na 100% nebo jinak nesplní očekávání - není v našich silách dělat více velikostí. Přidáváme je k objednávkám zcela zdarma, protože i tohle málo může pomoci. Každou roušku kontrolujeme, leč samozřejmě pokud budete mít jakoukoliv připomínku, neváhejte se na nás obrátit - všechno jde řešit.

Materiál: 100% bavlna
Vázací
Rouška je z naší vlastní výroby, nejedná se o profesionální náhradu za respirátor
Používejte roušku rozumně, aby se její účinek nesnižoval

Společně to zvládneme!

x

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení